High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Apple stanie przed sądem za obniżanie wydajności starszych iPhone'ów

Telefony

rss

Apple stanie przed sądem za obniżanie wydajności starszych iPhone'ów

2017.12.23//  J. Kruczek
Apple zaliczyło poważną wpadkę, a w zasadzie pokusiło się o oszustwo na klientach. Ostatnio pojawiły się informacje o spadkach wydajności iPhone'ów po aktualizacjach systemu. Za tymi wieściami podążyły testy potwierdzające problem.
Zobacz także: Honor 9 Lite - oficjalny debiut nowego smartfona »Faktycznie po instalacji nowszych wersji systemów w niektórych modelach odnotowano spadki wydajności procesorów. Szybko pojawiła się teoria jakoby miało to być działanie celowe prowadzące użytkowników do wymiany mniej wydajnego sprzętu na nowszy. I okazało się, że faktycznie Apple zaniża wydajność urządzeń.
Apple
Apple Apple
Apple

Według oficjalnego komunikatu obniżenie wydajności głównych układów ma za zadanie zmniejszenie obciążenia baterii i co za tym idzie zwiększenie ich wydajności. Sam proces ma zaś nie mieć nic wspólnego z napędzaniem sprzedaży. Może i tłumaczenie ma sens, ale problem w tym, że Apple przeprowadzało ten proces bez wiedzy użytkowników.
Zobacz także: Samsung Galaxy A8 - zaskakująca premiera nowego smartfona »W efekcie pojawiły się pierwsze pozwy przeciw producentowi. Jak donoszą amerykańskie media w całych Stanach wpływają nowe pozwy, a więc Apple może stanąć przed kolejną dużą batalią sądową.
Apple
Apple
Apple

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Apple stanie przed sądem za obniżanie wydajności starszych iPhone'ów

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Telefony   »   Apple stanie przed sądem za obniżanie wydajności starszych iPhone'ów