High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Auralic Polaris - Nowoczesny system audio all-in-one

Audio-Video

rss

Auralic Polaris - Nowoczesny system audio all-in-one

2017.01.26//  M. Kisiel
W październiku 2016 roku Auralic zapowiedział swój najnowszy produkt ujawniając też jego nazwę – Polaris. Nazwa oznacza Gwiazdę Polarną, mamy nadzieję że produkt ten będzie prawdziwą gwiazdą w naszej ofercie.

Auralic Polaris to system wszystko w jednym (all-in-one) czyli oprócz urządzenia streamingującego mamy wbudowany wzmacniacz zintegrowany do podłączenia zewnętrznych głośników. Wystarczy podpiąć Auralic Polaris do internetu, podłączyć głośniki i już możemy cieszyć się muzyką najwyższej jakości.
 
Do urządzenia możemy podłączyć aż 17 różnych źródeł dźwięku, w tym strumieniowych, cyfrowych i analogowych. POLARIS może działać jako centrum domowej muzyki przyjmując sygnał praktycznie z każdego możliwego źródła. Potrafi odczytywać pliki zawarte na dysku twardym, pamięci przenośnej, udostępnionych folderów sieciowych czy serwerów muzycznych opartych na DLNA / UPnP.
Auralic Polaris
Auralic Polaris Auralic Polaris
Auralic Polaris

Jest też wyposażony w dwie pary wielofunkcyjnych złącz RCA. Działają one w trybie przedwzmacniacza gramofonowego, wejścia liniowego albo wyjścia przedwzmacniacza. Wszystkie tryby pracy można skonfigurować w menu urządzenia. Wejścia cyfrowe jak AES/EBU, Coaxial, Tosling oraz złącze USB dają możliwość pracy Auralic’a jako samodzielny DAC’a bezpośrednio z komputera.
 
AplikacjaLighting DS pozwala słuchać muzyki z serwisów strumieniowych jak Tidal, Quobuz w jakości bezstratnej. Nie zabrakło oczywiście możliwości słuchania radia internetowego. Dodatkowo dzięki funkcji AirPlay, Songcast ,Wifi oraz Bluetooth można w alternatywny sposób przesyłać muzykę do POLARIS  z Apple Music, Spotify i innych dostawców za pośrednictwem smartphone czy komputera.
Auralic Polaris
Auralic Polaris
Auralic Polaris

Urządzenie potrafi pracować również jako końcowy element systemu Roon Ready. Wraz z oprogramowaniem Roon jest to zupełnie nowy sposób na odkrywanie muzyki.
 
Przy zamawianiu Polaris istnieje możliwość zamontowania wewnątrz dysku twardego (2,5 cala) HDD lub SSD pełniącą rolę pamięci wewnętrznej. W ten sposób Polaris przekształca się w serwer muzyczny ze wszystkimi możliwościami. Nie istnieje żadne ograniczenie pojemności zamontowanego dysku. Można we własnym zakresie zakupić taki dysk i zamontować w urządzeniu.

Polaris oparty jest na platformie sprzętowej Tesla i posiada procesor Quad - Core Coretex - A9 1 GHz, 1 GB pamięci DDR3, oraz 4GB pamięci systemowej. AURALiC wybrał tę platformę dzięki jej elastyczności i długoterminowego wsparcia technicznego. W planach są funkcje, które będą oferowały DSD upsampling , Room Accoustic Treatment i wsparcie MQA . Wszystkie te funkcje mogą być dostarczone poprzez automatyczne aktualizacje online bez konieczności ingerencji użytkownika.

Moc wyjściowa ciągła jaką uzyskuje Polaris to aż 180W. Powinna ona z powodzeniem wystarczyć do cieszenia się najwyższej klasy dźwiękiem z zaawansowanych konstrukcji głośnikowych.

AURALiC wprowadza w tym modelu kolejną innowacyjną technologię: Hybrid Analog Volume Control technology. Wykorzystuje ona zarówno cyfrową jak i analogową regulację głośności, aby dostarczyć jak najlepszą jakość dźwięku. Analogowa regulacja głośności uruchamiana jest co 12dB cyfrowego wzmocnienia, aby osiągnąć lepszy stosunek sygnału do szumu (SNR), lepszą harmonię i kontrolę zniekształceń sygnału (THD+N) oraz poprawniejszą charakterystykę liniową.

Wykorzystanie tej technologii, zapewnia, iż DAC pracuje zawsze w najlepszym zakresie wydajności. Przekłada się to na mniejsze zniekształcenia, lepszy zakres dynamiki oraz wysoką jakość dźwięku już od najmniejszego poziomu głośności.
To wszystko dostajemy w eleganckiej obudowie w pojedynczym urządzeniu, które dzięki tak dużej wszechstronności i wielkich możliwościach z powodzeniem może zastąpić zestawy składające się z wielu elementów. Do tego prostota obsługi oraz wygoda są na najwyższym poziomie.

Auralic POLARIS, można kupić wybranych sklepach, a także odsłuchać w sklepach Audiokracja w Polsce. Sugerowana cena detaliczna wynosi 17 000 PLN brutto.

Specyfikacja techniczna
    Moc urządzenia: 120W/180W (8 Ohm/4 Ohm)
    Pasmo przenoszenia: 20 - 20KHz, +/- 0.5dB*
    THD+N: <0.01%, 20Hz-20KHz@1W
    IMD: <0.01%, 20Hz-20KHz@1W
Możliwości streamingu
●    Network shared folder
●    USB Drive
●    Internal Music Storage**
●    uPnP/DLNA Media Server
●    TIDAL and Qobuz streaming
●    Internet Radio
●    AirPlay
●    Bluetooth
●    Songcast
●    RoonReady

Wejścia cyfrowe
●    1*AES/EBU
●    1*Coaxial
●    1*Toslink
●    1*USB device to computer
●    2*USB host to storage and DAC
●    1*RJ45 Gigabit Ethernet
●    1*802.11b/g/n/ac Tri-Band WiFi

Wejścia analogowe
●    Line Stage (Input Sensitivity: 2Vrms)
●    MM Phono Stage (Gain: 36dB, 65mV at maximum)

Wyjścia analogowe
●    Single-Ended RCA (6Vrms @ 0dBFS)
●    Loudspeaker Binding Post
Obsługiwane pliki
AAC, AIFF, ALAC, APE, DIFF, DSF, FLAC,MP3, OGG, WAV, WV and WMA
Obsługiwane cyfrowe formaty
All PCM from 44.1KS/s to 384KS/s in 32Bit*** , DSD64, DSD128, DSD256***

Oprogramowanie do kontroli
●    AURALiC Lightning DS for iOS
●    AURALiC RC-1 remote control
●    OpenHome compatible control software
●    uPnP compatible control software
●    Roon

Zużycie energii
●    Sleep: <10W
●    Playback:  450W at max.

Wymiary
●    13”W x 10.2”D x 2.6”H (33cm x 26cm x 6.5cm)

Waga
●    10.0 pounds (4.5kg)

Dostępne wykończenie
●    Matte Black / Matte Silver
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: inf.prasowa


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Auralic Polaris - Nowoczesny system audio all-in-one
 / 
Komentarze do: Auralic Polaris - Nowoczesny system...
Paolo pisze:

Świetny kombajn. Cieszy, że obsługuje ROONA bo to jest naprawdę genialny program do obsługi muzy. Cena niestety nie rozpieszcza delikatnie mówiąć :D

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Auralic Polaris - Nowoczesny system audio all-in-one