High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Nexus Player - nowy odtwarzacz systemu Android TV

Audio-Video

rss

Nexus Player - nowy odtwarzacz systemu Android TV

2014.10.17//  J. Kruczek
Nexus Player to nowe urządzenie Google mające pozwolić formie zaistnieć na rynku nowoczesnej telewizji. Podczas swojej konferencji amerykański gigant pokazał światu odtwarzacz w ramach systemu Android TV.
Nowy gadżet dla telewizorów sprawia, że odbiorniki pozbawione funkcjonalności Smart TV mogą się stać prawdziwym domowym centrum rozrywki. Dzięki Nexus Player mogą one się cieszyć pełną funkcjonalnością platformy Android TV. To oznacza dostęp do serwisów filmowych, aplikacji i internetu.
Nexus Player
Nexus Player Nexus Player
Nexus Player

Google wraz z Nexus Player dostarczyło nowy usprawniony i bardziej intuicyjny interfejs. Obsługa Chromecast pozwala na strumieniowanie obrazu z urządzeń z Androidem bądź Chroma OS. Nexus Player otrzymał obudowę o średnicy 4,7 cala i jest sterowany za pomocą małego i wygodnego pilota.

Urządzenie może być sterowane głosowo. Na pokładzie posiada 8 GB miejsca na materiały. Bezprzewodowe połączenie odbywa się za pomocą WiFi. Sercem Nexus Player został czterordzeniowy procesor Intel Atom 1,8 GHz z 1 GB pamięci i grafiką PowerVR Series 6. Specyfikacja obejmuje porty USB, HDMI i moduł Bluetooth.
Zobacz także: Measy B4A - odtwarzacz multimedialny z Androidem 4.4 »Należy zauważyć, że Nexus Player jest przygotowany do pracy z telewizorami Full HD i nie obsługuje sygnału 4K. Przedsprzedaż rusza już dziś, a cena wynosi 99 dolarów. Dostawy mają wystartować 3 listopada.
Nexus Player
Nexus Player Nexus Player
Nexus Player

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nexus Player - nowy odtwarzacz systemu Android TV

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Nexus Player - nowy odtwarzacz systemu Android TV