High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Hasselblad H4D-200MS - aparat z matrycą 50Mpix za cenę przeszło 120 tysięcy złotych

Foto

rss

Hasselblad H4D-200MS - aparat z matrycą 50Mpix za cenę przeszło 120 tysięcy złotych

2011.05.27//  J. Kruczek
Firma Hasselblad wprowadziła na rynek niezwykły aparat H4D-200MS, który oferuje matrycą CCD o rozdzielczości 50 megpaikseli. Dzięki zastosowaniu technologii multi-shot użytkownicy aparatu mogą wykonywać 200-megapikselowe zdjęcia. Urządzenie ma jeden minus, za jego cenę można zakupić luksusowy samochód.
Zobacz także: Pentax K-5 Silver - limitowana edycja uznanej lustrzanki i zestaw nowych obiektywów »Największym atutem aparatu jest właśnie wykonywanie zdjęć w astronomicznych rozdzielczościach. Technologia Multi-shot sprawia, że aparat wykonuje sześć zdjęć przesuwając pomiędzy nimi matrycę. Technologię opracowano już kilka lat temu, ale do teraz była ona bardzo awaryjna. Hasselblad dopracowało oryginalne rozwiązanie i po serii długich testów lustrzanka otrzymała zielone światło. Oczywiście nowa technologia będzie przydatna jedynie w przypadku fotografowania martwej natury.
Hasselblad H4D-200MS Hasselblad H4D-200MS
Hasselblad H4D-200MS Hasselblad H4D-200MS
Hasselblad H4D-200MS Hasselblad H4D-200MS


Zobacz także: Sony Alpha SLT-A35 i NEX-C3 - pierwsze zdjęcia nowych aparatów »Aparat posiada trzy tryby pracy, z których pierwszy opisaliśmy powyżej. Pozostałe dwa dają znacznie większy wachlarz możliwości i pozwalają na fotografowanie z rozdzielczością 50 megapikseli. Do wyboru mamy możliwość połączenia czterech zdjęć w jedno o dużej rozdzielczości oraz tryb pojedynczej klatki do fotografowania ruchomych obiektów. Hasselblad H4D-200MS zadebiutuje już niedługo na sklepowych półkach w cenie 32 tysięcy euro. Oznacza to, że osoby chcące wykonać zdjęcia w super rozdzielczości muszą się liczyć z wydatkiem około 126500 złotych. Ewentualnie posiadacze modelu H4D-50MS mogą zakupić pakiet aktualizacyjny za cenę 27700 złotych.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Hasselblad H4D-200MS - aparat z matrycą 50Mpix za cenę przeszło 120 tysięcy złotych

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Hasselblad H4D-200MS - aparat z matrycą 50Mpix za cenę przeszło 120 tysięcy złotych