High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Komercyjna Drukarka 3D powstaje na Uniwersytecie Wiedeńskim

Gadżety

rss

Komercyjna Drukarka 3D powstaje na Uniwersytecie Wiedeńskim

2011.05.19//  J. Kruczek
Drukowanie 3D zyskuje, co raz większą popularność i niewątpliwie zbliżają się czasy komercjalizacji tej technologii. Do tej pory drukarki 3D przybierały postać potężnych i drogich urządzeń znajdujących zastosowanie w przedsiębiorstwach.
Na Uniwersytecie Wiedeńskim trwają prace nad stworzeniem komercyjnej drukarki 3D, która pozwoli na spopularyzowanie tej technologii. Naukowcy z Wiednia zaprezentowali już pierwszy prototyp, który zaskakuje małymi wymiarami pozwalającymi na swobodne transportowanie urządzenia. Gotowy gadżet jest mniejszy od kartonu mleka i waży zaledwie 1,5kg.
Drukarki 3D Drukarka 3D z Uniwersytetu Wiedeńskiego...
Drukarki 3D ...pozwoli skomercjalizować tą technologię
Drukarki 3D Drukarki 3D


Zobacz także: Koncepcyjna drukarka w monitorze - sposób na zaoszczędzenie miejsca »Stworzenie tak małej drukarki wiązało się z opracowaniem nowej substancji żywicznej, która służy do odtwarzania przedmiotów. Dzięki specjalnej substancji drukarka może nanosić kolejne warstwy tworzonego przedmiotu. Podświetlenie LED i czujniki światła pozwalają na odtworzenie bardzo skomplikowanych form. Najważniejszą kwestią jest oczywiście cena drukarki 3D. Do tej pory podobne urządzenia powstawały w ograniczonych ilościach i kosztowały dziesiątki tysięcy euro. Naukowcom z Uniwersytetu Wiedeńskiego udało się już zejść do kosztu 1200 euro, a wprowadzenie seryjnej produkcji zmniejszy znacznie ten koszt. Aktualnie trwają prace nad dopracowaniem urządzenia i niewykluczone, że znajdzie się inwestor chcący wydać komercyjną drukarkę 3D na rynek.
Drukarki 3D Drukarki 3D
Drukarki 3D Drukarki 3D
Drukarki 3D Drukarki 3D

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Komercyjna Drukarka 3D powstaje na Uniwersytecie Wiedeńskim

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, PrawoDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Komercyjna Drukarka 3D powstaje na Uniwersytecie Wiedeńskim