High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Generator czerpiący energię z temperatury ciała

Gadżety

rss

Generator czerpiący energię z temperatury ciała

2014.04.14//  J. Kruczek
Technologia idzie cały czas do przodu, ale z jednym aspektem ciągle stoi w miejscu. Wynalazcy i naukowcy ciągle nie mogą rozwiązać problemu ze źródłami energii i zasilaniem urządzeń mobilnych. Akumulatory są ciągle dalekie od ideału, a ładowanie ogranicza się głównie do podpięcia do sieci elektrycznej.
Zobacz także: Solarna zbroja Nokii - zabawna prezentacja paneli słonecznych »Na szczęście grupy naukowców badają alternatywne źródła dostarczania energii. I tak powstają różnego rodzaju systemy ładowania z ruchu czy światła. Najnowszy projekt Korean Advanced Institute of Science and Technology zakłada użycie ciepła.
Generator termiczny
Generator termiczny Generator termiczny
Generator termiczny

Do tej pory ogniwa czerpiące energię z ciepła były bardzo duże i mało praktyczne. Koreańskim naukowcom udało się jednak opracować generator zamknięty w niewielkiej giętkiej płytce wyposażonej w układ wykonany z termoelektrycznych substancji. W efekcie stworzyli oni gadżet pozwalający czerpać energię bezpośrednio z temperatury ciała.
Zobacz także: Mechaniczna ryba od MIT - tak się rysuje przyszłość robotyki »Nie zdradzono jeszcze szczegółów technologii, ale jest ona bardzo obiecująca. Jeżeli badania pójdą w niezmiennym tempie to już za kilka lat powinniśmy mieć dostęp do ładowarek dla telefonów czerpiących energię z temperatury organizmu. Jak widać na zdjęciach wystarczy przyczepić generator do nadgarstka i energia będzie płynąć do smartfona bądź smartwatcha. System wymaga jeszcze długich prac rozwojowych, ale zapowiada się niezwykle interesująco.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Generator czerpiący energię z temperatury ciała

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Generator czerpiący energię z temperatury ciała