High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Mark Levinson - high-endowa elektronika doskonała!

Audio-Video

rss

Mark Levinson - high-endowa elektronika doskonała!

2017.03.06//  M.Kisiel
Marzyliście kiedyś, by w swoim salonie zainstalować high-endowy zestaw stereo? A może wolelibyście jednak stworzyć swój własny pokój odsłuchowy? Jeśli cechuje Was dbałość o każdy detal ulubionej muzyki, to zachwyci Was zestaw elektroniki Mark Levinson.

Wśród wielu dostępnych na rynku rozwiązań warto zwrócić uwagę na następujący zestaw elektroniki złożony z czterech elementów: źródła w postaci odtwarzacza CD Mark Levinson No 519, referencyjnego przedwazmacniacza dual-mono Mark Levinson No 52 oraz dwóch referencyjnych monofonicznych wzmacniaczy mocy Mark Levinson No 536.
Mark Levinson
Mark Levinson Mark Levinson
Mark Levinson

Zacznijmy od źródła. Jest nim kompletny, nowoczesny odtwarzacz muzyczny Mark Levinson No 519. Łączy on w sobie bezprzewodowe i przewodowe przesyłanie muzyki z tradycyjnym odtwarzaniem płyt CD oraz możliwość podłączania napędów USB, innych źródeł cyfrowych, a także Bluetooth z technologią Clari-Fi firmy HARMAN, służącą do rekonstrukcji muzyki, która utraciła swoją jakość w procesie cyfrowej kompresji danych. No 519, aby zapewnić niespotykaną muzyczną dokładność i wyjątkową rozpiętość dynamiczną, wyposażony jest w przetwornik ML z procesorem ESS Sabre32 Reference i umożliwia odtwarzanie rozdzielczości do 24. bitów, 192 kHz z PCM i DSD double-speed. Urządzenie zawiera kompletny komputer na platformie Linux, zapewniający płynną pracę na najwyższym poziomie jakościowym, niezależnie od konfiguracji.
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson

Odtwarzacz wyposażono w obsługę serwisów streamingowych między innymi Spotify Connect, TIDAL czy Deezer oraz ogromną ilość stacji radia internetowego i podcastów, aby praktycznie bez ograniczeń odkrywać i przesłuchiwać nową muzykę. Cyfrowa regulacja poziomu dźwięku pozwala na używanie odtwarzacza jako samodzielnego urządzenia podłączonego do słuchawek, bezpośrednio do końcówek mocy lub aktywnych kolumn bez potrzeby stosowania osobnego przedwzmacniacza. Przełączane wyjście niesymetryczne z filtrem low-pass umożliwia bezpośrednie połączenie z aktywnym subwooferem.
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson

Drugim elementem opisywanego zestawu jest referencyjny przedwzmacniacz dual-mono z systemem podwójnej obudowy Mark Levinson No 52. To najlepszy przedwzmacniacz Mark Levinson w historii. Jest podzielony między dwie obudowy wykonane z solidnych aluminiowych blach i profili. W jednej umieszczone zostały układy zasilające oraz układ sterujący urządzeniem wraz z wyświetlaczem. W drugiej natomiast umieszczono wyłącznie układy wzmacniające i wejścia z wyjściami. Obszerna gama wejść analogowych i sterujących pozwala by No 52 służył jako serce kompletnego centrum muzycznego. No 52 zawiera również tryb SSP, który zapewnia możliwość integracji źródeł podłączonych do systemu kina domowego przy zachowaniu optymalnej i niezależnej pracy stereo dla muzyki.
 
Ostatnim elementem tego zestawu elektroniki są dwa referencyjne monobloki Mark Levinson No 536, czyli wzmacniacze jednokanałowe wyposażone w czystą ścieżkę obwodu dla wysokiego prądu, niski poziom zniekształceń dostarczający 400 wat na kanał i pracujące w klasie A dla większości warunków odsłuchowych. Ten w pełni różnicowy, w pełni dyskretny, monofoniczny wzmacniacz Pure-path wysteruje praktycznie każdą kolumnę bez wysiłku z nienagannym brzmieniem, muzykalnością i otwartością. Mark Levinson No 536 został umieszczony w aluminiowej obudowie serii 6000.
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson

Tak skomponowany high-endowy zestaw elektroniki kosztuje niebagatelne 373 600 zł i był prezentowany w zeszłym roku w ramach Audio Video Show 2016 w sali odsłuchowej SkyBox 108 na PGE Stadionie Narodowym! Szczęśliwcy, którym udało się posłuchać jak elektronika Mark Levinson współgra z kolumnami JBL K2 S9900, zgodnie potwierdzali, że jest to doznanie unikatowe i rozwiązanie, które zachwyci każdego dbającego o odsłuch audiofila. Warto też zwrócić uwagę, że każdy produkt marki Mark Levinson jest tworzony bez kompromisów, w najwyższym standardzie. Jest z dumą zaprojektowany i ręcznie wykonany w USA.
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson

Sugerowane ceny detaliczne komponentów zestawu:
Mark Levinson No 519 => 93 900 zł
Mark Levinson No 52 => 139 900 zł
2 x Mark Levinson No 536 => 2 x 69 900 zł
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson
Mark Levinson

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: inf. prasowa


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Mark Levinson - high-endowa elektronika doskonała!

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Mark Levinson - high-endowa elektronika doskonała!