High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Oregon SHE101 zmierzy poziom zanieczyszczenia powietrza i naładuje Twojego smartfona

Gadżety

rss

Oregon SHE101 zmierzy poziom zanieczyszczenia powietrza i naładuje Twojego smartfona

2017.03.23//  M.Kisiel
Inteligentny, poręczny czujnik zanieczyszczenia powietrza marki Oregon umożliwia pomiar  stanu jakości powietrza zarówno, gdy jesteś w domu, jak i na zewnątrz. Kompaktowe rozmiary i przydatne funkcje wyróżniają go na tle innych tego typu urządzeń.

Sprawdź stan powietrza jakim oddychasz

Kompaktowy czujnik Oregon SHE101 umożliwia bieżące i automatyczne monitorowanie stanu jakości powietrza w pomieszczeniach i poza nimi. SHE101 bada zawartość pyłów PM1,0, PM2,5 oraz PM10 oraz monitoruje w czasie rzeczywistym ilość lotnych związków organicznych. Pomiar odbywa się automatycznie co 30 minut, a urządzenie alarmuje nas o poziomie zanieczyszczenia za pomocą sygnałów dźwiękowego oraz świetlnego emitując odpowiednie światło - czerwone, żółte lub zielone. Oregon SHE101 może być również wykorzystany jako powerbank (2600mAH). Dodatkowa funkcją jest pomiar temperatury oraz wilgotności powietrza, a te czynniki wpływają również na ilość wdychanego przez nas smogu.
Oregon SHE101
Oregon SHE101 Oregon SHE101
Oregon SHE101

Aplikacja mobilna - analiza danych
Czujnik można połączyć za pomocą Bluetooth z dedykowaną aplikacją O.AIR na urządzenia mobilne działające w systemach iOS i Android 4.4+. Dzięki temu otrzymujemy możliwość zapisu poszczególnych pomiarów w dowolnym momencie. Zapisy te pozwalają na analizowanie zmiany poziomu zanieczyszczenia powietrza na przestrzeni dni.

Oregon SHE101
Kompaktowy rozmiar
Urządzenie jest małe, lekkie i poręczne (wymiary: 81 x 76 x 24 mm, waga: 140 gram), a do tego zaprojektowane w nowoczesnym stylu. Dzięki temu możesz mieć je zawsze przy sobie. Zakres pomiaru temperatury waha się od -10 do +40 stopni Celsjusza. Czas działania urządzenia na jednym ładowaniu to aż 20 dni w trybie czuwania. Z wyświetlacza OLED 1,3” odczytasz jaka jest jakość powietrza w danym momencie, co pozwoli podjąć bardziej świadomą decyzję o tym, czy danego dnia pójść pobiegać, wyjść z dzieckiem na spacer czy założyć maseczkę.

Oregon SHE101 dostępny jest w Polsce w cenie ok. 390 zł.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfona

Źródło: inf. prasowa


Wpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Oregon SHE101 zmierzy poziom zanieczyszczenia powietrza i naładuje Twojego smartfona
 / 
Komentarze do: Oregon SHE101 zmierzy poziom...
Robert pisze:

Dobre na prezent dla kogoś na przykład z Krakowa czy Żywca.

Newsletter

Newsletter

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Oregon SHE101 zmierzy poziom zanieczyszczenia powietrza i naładuje Twojego smartfona