High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Ricoh WG-M1 - nowa sportowa kamera zmierza na rynek

Foto

rss

Ricoh WG-M1 - nowa sportowa kamera zmierza na rynek

2014.09.11//  J. Kruczek
Ricoh posiada w swojej ofercie doskonałe aparaty dla aktywnych użytkowników. Tym razem jednak producent postanowił zadebiutować w nowym segmencie, jakim są kamery sportowe. Tak powstało urządzenie o nazwie WG-M1.
Ricoh WG-M1 jest dopracowaną kamerą sportową posiadająca niezwykle wytrzymałą obudowę. Bez żadnych dodatków konstrukcja metalowo-gumowo-kompozytowa wytrzyma upadki oraz nieprzyjazne warunki atmosferyczne. Po założeniu specjalnej osłonki na obiektyw kamera może filmować pod wodą na głębokości do 10 metrów.
Ricoh WG-M1
Ricoh WG-M1 Ricoh WG-M1
Ricoh WG-M1

Konstrukcja zniesie upadek z 2 metrów na twardą powierzchnię oraz temperatury do -10 stopni Celsjusza. Woda, śnieg, błoto i pył nie są żadnym zagrożeniem dla sprzętu. Pod względem wnętrzności Ricoh WG-M1 jest kamerą dobrą, ale nie najlepszą.
Zobacz także: BenQ SP2 - mocne wejście na rynek kamer sportowych »Producent wykorzystał matrycę CMOS o rozdzielczości 14 Mpix. Użytkownik może regulować czułość na poziomie ISO 100-800, a w filmowaniu pomoże elektroniczna stabilizacja obrazu. Ricoh WG-M1 rejestruje filmy w Full HD przy prędkości 30 kl/s. 60 klatek osiągniemy przy HD, a 120 klatek dopiero przy rozdzielczości 848x480 pikseli. Obiektyw szerokokątny pozwala objąć 160 stopni pola widzenia.
Ricoh WG-M1
Ricoh WG-M1 Ricoh WG-M1
Ricoh WG-M1

Ricoh WG-M1 pozwala na około 2,5 godziny filmowania na jednym ładowaniu. Obsługę ułatwia 1,5-calowy ekran LCD. Producent przygotował kilka dodatkowych opcji, jak uruchamianie filmowania po wykryciu ruchu. Na pokładzie znalazły się porty microUSB oraz HDMI i moduł WiFi. Nowa kamera powinna niedługo zadebiutować na naszym rynku. Ceny nie są znane.
Ricoh WG-M1
Ricoh WG-M1
Ricoh WG-M1

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ricoh WG-M1 - nowa sportowa kamera zmierza na rynek

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Gry

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   Ricoh WG-M1 - nowa sportowa kamera zmierza na rynek