High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Scout - quadrokopter do zadań specjalnych

Gadżety

rss

Scout - quadrokopter do zadań specjalnych

2011.05.08//  J. Kruczek
Od pewnego czasu widać rosnącą modę na niewielkie zabawki latające, które mogą pełnić rolę szpiegowskich gadżetów bądź czysto rozrywkowych urządzeń. Jednymi z najpopularniejszych gadżetów są quadrocoptery, które z czasem ewoluowały do postaci poważnych maszyn latających.
Zobacz także: RCX4 Star Stalker - latający model X-Winga z Gwiezdnych Wojen »Scout jest przykładem na szybki rozwój quadrocopterów. Zabawka wyprodukowana przez firmę Aeryon nie tylko będzie dobrym gadżetem, ale czeka ją kariera w siłach wojskowych. Scout waży zaledwie kilogram i jest sterowany za pomocą pilota z ekranem dotykowym. Na pokładzie znalazły się dwie kamery, termowizyjna i cyfrowa. Ta druga pozwala na rozpoznanie rysów twarzy z odległości około trzech kilometrów.
Scout Scout
Scout Scout
Scout Scout


Zobacz także: Husqvarna DXR 310 - robot demolka, spełniający dziecięce marzenia »Bojowy quadrocopter może się poruszać z prędkością 80 km/h przy pomocy wiatru oraz z prędkością 50 km/h przy bezwietrznej pogodzie. Gadżet jest odporny na niekorzystne temperatury i według zapewnień producenta jest bardzo łatwy i szybki w montażu. Producent zadbał o komputer pokładowy, moduł GPS i żyroskop. Niestety nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży i czy będzie dostępne dla prywatnych odbiorców.
Scout Scout
Scout Scout
Scout Scout

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Scout - quadrokopter do zadań specjalnych

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Scout - quadrokopter do zadań specjalnych