High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Tanie drony z kamerą - nasze propozycje do 500 złotych

Gadżety

rss

Tanie drony z kamerą - nasze propozycje do 500 złotych

2015.08.20//  J. Kruczek
Drony są wszędzie. Niezwykła popularność tych latających gadżetów rośnie z tygodnia na tydzień, a w sieci znajdujemy coraz więcej nagrań rejestrowanych z powietrza. Każdy chciałby polatać dronem i nakręcić coś fajnego, ale nie każdemu są pisane zabawki za ponad tysiąc złotych.

Właśnie od tysiąca zaczynają się pierwsze tanie drony, które możemy tak naprawdę nazywać tym mianem. Co jeżeli nie mamy tyle, albo chcielibyśmy się nauczyć latać dronem? Z pomocą przychodzą tańsze konstrukcje będące zabawkami w porównaniu do profesjonalnych urządzeń.
Tanie drony
Tanie drony Hubsan H107C
Tanie drony

Szukając swojego pierwszego drona powinniśmy zwrócić uwagę, czy posiada odpowiednią konstrukcję. Najlepiej żeby posiadał specjalne osłonki na wirniki. Pomogą nam one podczas pierwszych manewrów i zapobiegną uszkodzeniom. Ważna jest także sama praca drona. Dobrze jeżeli będzie posiadał stabilizację lotu. Przydatne jest też podświetlenie wskazujące gdzie jest przód. Należy też zwracać uwagę na długość lotu oraz czas ładowania. Niektóre zabawki muszą być podpięte przez bardzo długi czas do prądu po czym lecą tylko chwilkę. Poniżej przedstawiamy Wam kilka tanich dronów z kamerami, których cena nie przekracza 500 złotych.
Tanie drony
Tanie drony Syma X5c
Tanie drony

Hubsan H107C - 279 zł
Ten model o wymiarach 70x70 mm jest idealny dla początkujących użytkowników. Niewielka i solidna konstrukcja ma zapewnić przetrwanie nawet poważniejszych dzwonów. Wbudowana kamera nie powali nikogo jakością, ale pozwoli poćwiczyć świeżo upieczonym filmowcom lotnikom. Nagrania zapiszą się na kartach microSD. Dron pozwala na lot przez około 7-8 minut na odległość do 100 metrów. Producent zadbał o 6-osiowy system kontroli lotu.
Tanie drony
Tanie drony HT F802
Tanie drony

Syma X5c - 289 zł
Dron cenionej marki posiada efektowny wygląd korzystający z podświetlenia LED oraz wbudowaną mini kamerę HD. Dobry sensor okupiono małym zasięgiem wynoszącym około 30 metrów. Czas lotu wynosi 7 minut przy ładowaniu około 60-100 minut. Mimo to X5c powinien się spisać doskonale przy pierwszych krokach w prowadzeniu quadrocoptera.
Tanie drony
Tanie drony MJX RC X300C
Tanie drony

HT F802 - 349 zł
F802 posiada kilka cech sprawiających, że da sporo radości wszystkim użytkownikom. Elektroniczna stabilizacja pozwoli na lepsze panowanie nad zabawką w locie. Zadbano także o regulację czułości osi sterowania. W ten sposób nawet najbardziej zieloni użytkownicy będą w stanie bez problemów poradzić sobie z manewrami. Kolejna ważną cechą jest czas lotu wynoszący nawet 10 minut. Zasięg 60 metrów nie jest rekordowy, ale stoi na przyzwoitym poziomie. Producent zapewnia w zestawie komplet zapasowych śmigieł i wirników.
Tanie drony
Tanie drony Hubsan X4 H107CHD
Tanie drony

MJX RC X300C - 350 zł
Ponownie mamy ukłon w stronę początkujących pilotów. Dron posiada trzy tryby lotu dostosowane do różnych umiejętności. Pomocne okażą się diody LED pokazujące gdzie jest przód, a gdzie tył drona. Wbudowana kamera może nie tylko rejestrować obraz, ale też z pomocą specjalnej aplikacji przekaże obraz na żywo do smartfona bądź tabletu. To zdecydowanie opcja dla gadżeciarzy.
Tanie drony
Tanie drony Intruder RC X30V UFO
Tanie drony

Hubsan X4 H107CHD - 369 zł
Ten dron spełni wymagania bardziej wybrednych klientów. Zabawka posiada parametry zbliżone do podstawowego H107C, ale na pokładzie gości kamerę HD 720p. Producent zapewnia, że uda się nią zrobić bardzo dobre ujęcia. Wart uwagi jest zasięg 80-100 m oraz czas lotu 7-8 minut przy ładowaniu trwającym około pół godziny. Tu także przewidziano trzy tryby pracy: lot początkujących, dynamiczny oraz sportowy.
Tanie drony
Tanie drony Dron Galaxy Visitor 2 CAM Nine Eagles
Tanie drony

Intruder RC X30V UFO - 409 zł
Ten model to już prawdziwy długodystansowiec. Dron może polecieć na odległość nawet 200 metrów, co bije na głowę wcześniej prezentowane drony. Także czas lotu 10-12 minut robi bardzo dobre wrażenie. Na pokładzie także znajdziemy kamerę, ale producent nie chwali się jej parametrami, więc musimy założyć, że pierwszych lotów ona nie będzie. Mimo to da nam możliwość nagrania ciekawych ujęć.

Dron Galaxy Visitor 2 CAM Nine Eagles - 470 zł
W tym dronie znajdziemy kilka bardzo ciekawych funkcji. Przede wszystkim kamera HD pozwala na pracę w trybie filmowania oraz foto. Użytkownik może regulować czułość sterowania, ale największe wrażenie robi możliwość automatycznego śledzenia pilota oraz automatyczny powrót do właściciela. To zdecydowanie najbardziej zaawansowana propozycja będąca furtką do prowadzenia prawdziwych dronów.

Latanie dronem jest bardzo zajmujące i pozwala się wyszaleć artystycznie jeżeli posiada on kamerę. Niestety ostatnio coraz więcej użytkowników nie zwraca uwagi na bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że taka zabawka może spaść, albo w coś uderzyć. Nie powinniśmy latać bezpośrednio nad dużą ilością nieświadomych ludzi.

Szczególnie niebezpieczne jest poruszanie się przy lotniskach. Ostatnio odnotowano kilka bardzo poważnych przypadków zakłócenia pracy lotnisk. Zderzenie samolotu z dronem może się zakończyć tragicznie. Dla szybko lecącego samolotu dron jest małym pociskiem. A nawet jeżeli nie dojdzie do zderzenia to za taki numer możecie trafić do więzienia. Na koniec dokładnie liczcie czas lotu. Szkoda, aby Wasz nowiutki dron zakończył żywot na dnie jakiegoś zbiornika wodnego czy na dachu budynku, do którego nie macie dostępu.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Tanie drony z kamerą - nasze propozycje do 500 złotych
 / 
Komentarze do: Tanie drony z kamerą - nasze propozycje...
Rudy pisze:

Do 5 stowek z fajna kamera mozna znalezc na goclever. Mega spoko sprzet tam maja. Mam wlasnie drona i smartfona od nich.

Newsletter

Newsletter

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Tanie drony z kamerą - nasze propozycje do 500 złotych