High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Sony NGP - następca PSP oficjalnie zaprezentowany

Komputery i konsole

rss

Sony NGP - następca PSP oficjalnie zaprezentowany

2011.01.27//  J. Kruczek
Next Generation Portable, czyli NGP, pod taką nazwą Sony zaprezentowało w Tokio nową konsolę przenośna. Następca wysłużonego PSP ujrzał światło dzienne i trzeba przyznać, że Sony solidnie się przyłożyło do nowej mobilnej konsoli.Zobacz także: Xbox 720 wykorzysta platformę AMD Fusion II? Nasilają się plotki o nowej konsoli »NGP nie będzie juz zwykłą konsolą, a potężnym kombajnem multimedialnym. Urządzenie zostało wyposażone w dotykowy ekran OLED o przekątnej 5 cali i rozdzielczości 960x544 pikseli. Wyświetlacz będzie obsługiwał technologię multitouch oraz będzie współpracował z wbudowanym żyroskopem i akcelerometrem.
Sony NGP Sony NGP
Sony NGP Sony NGP
Sony NGP Sony NGP

Sercem nowej konsoli został procesor ARM CortexTM-A9, który ma zapewnić obsługę gier i multimediów w najwyższej jakości. Sony zadbało o łączność GPS, WiFi i 3g, nie zabrakło też modułu Bluetooth 2.1. Sterowanie NGP będzie się odbywało za pomocą ekranu dotykowego z przodu oraz panelu dotykowego na tylnej części konsoli. Urządzenie otrzymało też dwie gałki analogowe, a całość specyfikacji uzupełniają dwie kamery pozwalające na kręcenie filmów i wykonywanie zdjęć.
Zobacz także: Nintendo 3DS oficjalnie zaprezentowane na E3 2010 »NGP ma zadebiutować na rynku jeszcze przed końcem roku. Wraz z premierą zadebiutują gry, które w dużej mierze będą konwersjami z PS3. Deweloperzy podczas prezentacji stwierdzili, że import gier z PS3 na NGP jest bardzo prosty i nie przysparza zbędnych problemów. Ciekawą opcją będzie LiveArena, która pozwoli na wyszukiwanie osób z NGP w pobliżu i monitorowanie ich postępów na konsoli. Ważna informacją jest też wsteczna kompatybilność NGP, która pozwoli na korzystanie z gier wydanych na PSP i PSP Go. Całość wygląda rewelacyjnie i z pewnością wprowadzi nie małe zamieszanie na rynku. Pozostaje czekać na ogłoszenie oficjalnej daty premiery i ceny NGP.
Sony NGP Sony NGP
Sony NGP Sony NGP
Sony NGP Sony NGP
Sony NGP Sony NGP
Sony NGP Sony NGP
Sony NGP Sony NGP
Sony NGP Sony NGP

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sony NGP - następca PSP oficjalnie zaprezentowany

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Sony NGP - następca PSP oficjalnie zaprezentowany