High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Sony kończy z czytnikami e-booków!

Gadżety

rss

Sony kończy z czytnikami e-booków!

2014.08.09//  J. Kruczek
Sony definitywnie kończy z produkcja czytników e-booków. Japońska marka notuje ostatnio poważne spadki w poszczególnych gałęziach rynku i miedzy innymi e-booki trafiły na listę nieopłacalnych inwestycji. Marka poinformowała o zakończeniu prac nad rozwojem e-czytników.
Zobacz także: Onyx BOOX C65 Storia - nowy czytnik e-booków w Polsce »To już drugi sektor, z którego w tym roku rezygnuje japońska marka. Początkiem roku Sony sprzedało markę Vaio. Produkcja komputerów również okazała się mało opłacalna i japoński koncern musiał odsprzedać cały dział technologiczny zajmujący się tą branżą. Teraz Sony zamknie wszystkie działy odpowiedzialne za rozwój czytników elektronicznych książek.
Sony E-booki
Sony E-booki Sony E-booki
Sony E-booki

Równocześnie poinformowano, że planowany następca modelu PRS-T3 nie zostanie ukończony i nie trafi na rynek. Powodem takiej decyzji jest rosnąca konkurencja i dominacja Amazonu na rynku. Czytniki z serii Kindle podbijają serca użytkowników i pokazują, że to nie sama technologia była kluczem do sukcesu.
Zobacz także: Manta EBOOK 04 - pierwszy czytnik z nowej serii »Amazon zadebiutował na rynku czytników trzy lata po Sony, ale dzięki niezwykle bogatej ofercie e-booków szybko zyskała pozycję lidera. Odejście Sony z rynku czytników jest o tyle smutne, że to właśnie ta marka stworzyła pierwszy gadżet tego typu. Był to e-czytnik o nazwie Librie z wyświetlaczem e-ink i 10 MB pamięci. To pozwalało zmieścić w urządzeniu 500 książek. Dodajmy, że Sony zakończyło też sprzedaż elektronicznych książek.
Sony E-booki
Sony E-booki Sony E-booki
Sony E-booki
Sony E-booki
Sony E-booki
Sony E-booki
Sony E-booki
Sony E-booki
Sony E-booki
Sony E-booki
Sony E-booki

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sony kończy z czytnikami e-booków!

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Sony kończy z czytnikami e-booków!