High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Sterrix Technologies patentuje ekran OLED 3D Full HD, który nie potrzebuje okularów

Audio-Video

rss

Sterrix Technologies patentuje ekran OLED 3D Full HD, który nie potrzebuje okularów

2010.07.10//  J. Kruczek
Niemiecka firma Sterrix Technologies oddała do urzędu patentowego plany nowego ekranu OLED, który ma nie tylko oferować wysoką rozdzielczość Full HD, ale przede wszystkim będzie oferować obraz 3D niewymagający specjalnych okularów.
Zobacz także: Dotykowy ekran 3D/2D od firmy Sharp otworzy nowe możliwości przed producentami »Producent nie podał jeszcze szczegółowych informacji na temat nowego ekranu, ale zapowiada znacznie lepszą rozdzielczość niż w dotychczasowych ekranach OLED. Nowy wyświetlacz ma obsługiwać Full HD i co najważniejsze zaoferuje użytkownikom pełny trójwymiar niewymagający okularów stereoskopowych.
Sterrix Technologies Sterrix Technologies...
Sterrix Technologies ...patentuje ekran 3D, który...
Sterrix Technologies ...nie potrzebuje okularów

Ekran ma wykorzystywać ponad 1000 rdzeni procesorów, które wygenerują obraz 3D widziany gołym okiem. Obraz ma być widziany pod każdym kątem i z dowolnej odległości. Wygląda na to, że Niemcy opracowali technologię, która ma szansę przebojem wejść na rynek. Przypomnijmy, że producenci prowadzą zacięta walkę na polu 3D, ale nie wielu zdołało opracować ekrany pozwalające na wyeliminowanie okularów.
Zobacz także: Samsung BD-C6900 - pierwszy odtwarzacz Blu-Ray 3D zadebiutuje w Polsce »Sterrix Technologies nie tylko patentuje nową technologię, ale trwają prace nad pierwszym prototypem, który już niedługo powinien zostać zaprezentowany szerokiej publiczności. Firma prowadzi także rozmowy z partnerami finansowymi nad wprowadzeniem nowej technologii do sprzedaży.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Sterrix Technologies patentuje ekran OLED 3D Full HD, który nie potrzebuje okularów

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Sport

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Audio-Video   »   Sterrix Technologies patentuje ekran OLED 3D Full HD, który nie potrzebuje okularów