High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   WVIL - koncepcyjny kompakt przyszłości zapowiada fotograficzną rewolucję?

Foto

rss


Warning: Creating default object from empty value in /www/www.banzaj.pl/class/web_poll.php on line 108

WVIL - koncepcyjny kompakt przyszłości zapowiada fotograficzną rewolucję?

2011.01.18//  J. Kruczek
Aparaty kompaktowe oferują coraz to nowsze technologie, ale ich ogólna koncepcja nie uległa zmianie od czasów pojawienia sie pierwszej cyfrówki. Ostatnio pojawił się jednak ciekawy koncept, który może wskazać na nowy kierunek w rozwoju aparatów.
WVIL to nowatorska konstrukcja, która całkowicie zmieniła definicję aparatu kompaktowego. Urządzenie składa się z dwóch elementów, cienkiego body oraz wymiennego obiektywu. Na pierwszy rzut oka nie ma w tym nic rewolucyjnego. Jednak to tylko pozory, ponieważ matryca i procesor graficzny zostały umieszczone w obiektywie.

Ankieta: Czy WVIL to dobra koncepcja?

WVIL WVIL
WVIL WVIL
WVIL WVIL

Zobacz także: Canon Nova DSLR, lustrzanka przyszłości »Koncept miałby posiadać matrycę 32 megapikseli wbudowaną w obiektyw. Fotografowane obrazy miałyby być wyświetlane drogą bezprzewodową na ekranie o przekątnej 5 cali w module bazowym. Bezprzewodowy transfer oznacza, że w każdej chwili można odpiąć obiektyw i nadal wykonywać nim zdjęcia. Projektanci WVIL zbudowali prototypowe urządzenie, które zaprezentowali na specjalnym filmie promocyjnym nakręconym podczas targów CES 2011. Niewiadomo niestety, czy aparat funkcjonuje dokładnie tak, jak powinien.

WVIL WVIL
Projekt WVIL jest bardzo ambitny i o ile w całości prezentuje się dość nieprawdopodobnie, to w zasadzie wykorzystuje istniejące technologie. Zaletą bezprzewodowego przesyłu zdjęć jest też to, że możnaby go sterować za pomocą smartfonów, czy tabletów internetowych. Możliwe, że WVIL nigdy nie trafi do produkcji, ale pozostaje mieć nadzieję, że producenci zainteresują się tym konceptem. Póki co pozostaje podziwiać zdjęcia i film przygotowany przez twórców.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
WVIL - koncepcyjny kompakt przyszłości zapowiada fotograficzną rewolucję?

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Lifestyle

  • Święta to czas prezentów. Jeśli mamy w domu fana sportu, nie tylko piłki, to warto pomyśleć o...

W dziale Motoryzacja

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Foto   »   WVIL - koncepcyjny kompakt przyszłości zapowiada fotograficzną rewolucję?