High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Apple CarPlay zmieni auto w dużego iPhone'a

Gadżety

rss

Apple CarPlay zmieni auto w dużego iPhone'a

2014.03.05//  J. Kruczek
Apple i Google wkraczają na nowe pole walki. Od teraz koncerny będą się biły o uznanie kierowców. Prezentowaliśmy już rozwiązanie Google mające służyć producentom samochodów do tworzenia platform multimedialnych. Dziś przyjrzyjmy się Apple CarPlay.
Apple CarPlay to nic innego, jak system operacyjny dla samochodów. Platforma pozwoli na podpięcie wszystkich funkcji pojazdu pod jeden ekran dotykowy. Panel zarządzający w postaci ekranu dotykowego może być obsługiwany za pomocą zarówno dotyku, jak i głosu. Tak w autach zagości Siri.
Apple CarPlay
Apple CarPlay Apple CarPlay
Apple CarPlay

System współpracuje z iPhonem za pośrednictwem przewodowego połączenia. W samochodach Volvo ma się pojawić łączność WiFi. Integracja auta ze smartfonem ma pozwolić dodatkowo na obsługę połączeń, wiadomości czy maili. Da też dostęp do internetu dla samego samochodu. Na dzień dzisiejszy Apple CarPlay został zaadaptowany przez marki Volvo oraz Ferrari. Nad swoją wersją pracuje podobno też Mercedes. Jak wiemy niemiecka marka szuka też osób do adaptacji Androida. Możliwe więc, że klienci będą mogli wybierać platformy dostępne w aucie.
Apple CarPlay wygląda dość dobrze i zwiększa funkcjonalność auta. Pozostaje tylko pytanie, czy platforma będzie w stanie współpracować z innymi smartfonami niż iPhone'y. Jeżeli nie to producenci samochodów mogą z czasem zrezygnować z tego rozwiązania. Cóż zobaczymy, jak systemy zostaną przyjęte przez rynek.
Apple CarPlay
Apple CarPlay Apple CarPlay
Apple CarPlay

Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Apple CarPlay zmieni auto w dużego iPhone'a
 / 
Komentarze do: Apple CarPlay zmieni auto w dużego...
szkot54 pisze:

Volvo współpracuje z najlepszymi - w tym wypadku z apple ale mają też współpracę np. ze spotify co bardzo upraszcza słuchanie muzyki w ich samochodach.

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Sport

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Apple CarPlay zmieni auto w dużego iPhone'a