High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Jakie słuchawki wybrać do komputera stacjonarnego?

Komputery i konsole

rss

Jakie słuchawki wybrać do komputera stacjonarnego?

2021.07.12//  P. Potocki
Tagi: Słuchawki

Wielu z nas, gdy wybiera model komputera, wielką wagę przykłada do jakości oferowanego przez to urządzenie dźwięku. Pewnym “przedłużeniem” możliwości odtwarzania plików audio są słuchawki do komputera. Im właśnie poświęcimy ten artykuł.

 


Dźwięk w komputerze

Obsługa audio i dźwięk odtwarzany przez komputer są zaliczane do jego funkcjonalności multimedialnych. Jakość dźwięku ma znaczenie za każdym razem, gdy na komputerze oglądamy filmy, słuchamy muzyki, opracowujemy notatki głosowe z dyktafonu, itd. Niektórzy z nas posługują się także komputerem do komponowania muzyki - dla nich jakość dźwięku ma szczególne znaczenie. Tak samo w przypadku małych studio domowych lub zastosowania komputera do profesjonalnej edycji plików audio. Na pewno jednak każdy z nas posiada pewien zasób swoich ulubionych piosenek i utworów zapisanych w komputerze. A najlepiej słucha się muzyki właśnie przy wykorzystaniu słuchawek. Niektóre modele słuchawek do komputera potrafią nawet w pewien sposób “przykryć” słabsze parametry karty dźwiękowej. Powiedzmy trochę o tym jakie słuchawki wybrać do komputera typu laptop lub komputera stacjonarnego.
Słuchawki do komputera - jakie wybrać?

Świat słuchawek do komputerów jest krainą bardzo rozległą. Uprośćmy więc poruszanie się po tym terenie i podajmy podstawowe informacje potrzebne tym, którzy wybierają się do sklepu, aby zaopatrzyć się w ten przydatny sprzęt.

Istnieje kilka rodzajów słuchawek do komputera, które odróżniamy względem ich zastosowania. Innych słuchawek będzie potrzebował gracz, innych osoba często prowadząca rozmowy audio w sieci, jeszcze inne modele będą zalecane dla koneserów muzyki. Oczywiście możemy także wybrać modele o przeznaczeniu uniwersalnym.

Drugim ważnym czynnikiem jest to, czy chcemy, aby nasze słuchawki klasycznie łączyły się z komputerem przez kabel, czy też wybierzemy słuchawki bezprzewodowe. Ma to olbrzymie znaczenie dla wygody i komfortu użytkowania na co dzień. Każdy komputer ma odpowiednie porty do obsługi obu typów słuchawek. Wprawdzie bardziej poręczne i wygodniejsze jest łączenie bezprzewodowe, lecz prawdziwi profesjonaliści od edycji dźwięku i osoby pragnące najwyższej jakości dźwięku często wybiorą słuchawki przewodowe. W zwykłych zastosowaniach będą zaś lepsze słuchawki bezprzewodowe. Dalszy podział wśród słuchawek bezprzewodowych przebiega na linii: słuchawki Bluetooth oraz słuchawki korzystające z fal podczerwonych. Te pierwsze mają większy zasięg i są polecane szczególnie do dużych domów, gdzie możemy wejść nawet na wyższe piętro i nie tracić łączności np. przy rozmowie na Messenger.

I w końcu: czy wybieramy mniejsze słuchawki douszne, czy też wolimy większe słuchawki nauszne, które jednak lepiej izolują przekazywany dźwięk od otoczenia? Pierwsze są bardziej poręczne, lecz drugie zapewniają wyższą jakość niezakłóconego przez zewnętrzne odgłosy dźwięku. Pamiętajmy także o zestawach słuchawek z mikrofonem - to propozycja najlepsza np. dla telemarketerów.

Muzyka i inne pliki audio odtwarzane na komputerze a słuchawki

Fachowo mówimy o tzw. “wyjściu”, czyli wiązce fal dźwiękowych bezpośrednio trafiających do naszego aparatu słuchu. Jeżeli tym wyjściem są słuchawki, to zgodnie z podanymi wyżej kryteriami wyboru powinniśmy dobrać dla siebie taki sprzęt, który spełni nasze oczekiwania i będzie odpowiedni dla planowanych zastosowań. Olbrzymie zróżnicowanie modeli każdego z wyżej wspomnianych typów nakazuje samodzielnie sprawdzić słuchawki - po prostu założyć je na uszy - a także nie zapominać o parametrach odtwarzania deklarowanych przez producenta. 
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Jakie słuchawki wybrać do komputera stacjonarnego?

Newsletter

Newsletter

W dziale Lifestyle

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Kultura

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Jakie słuchawki wybrać do komputera stacjonarnego?