High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   LockFace - pendrive, który rozpoznaje twarze

Komputery i konsole

rss

LockFace - pendrive, który rozpoznaje twarze

2009.12.17//  J. Kruczek
LockFace to mały pendrive na pozór wyróżniający się tylko ciekawym wyglądem. Jak się okazuje firma Futen nie tylko zaprojektowała nietypową obudowę ale wyposażyła swój pendrive w system zabezpieczeń rozpoznający twarz właściciela.
Zobacz także: Scyzoryk szwajcarski z... USB »Do poprawnego działania urządzenia wystarczy kamera internetowa. Po zakupie użytkownik musi wykonać kilka zdjęć swojej twarzy, które zostaną wprowadzone w pamięć pendriva. Przy próbie odczytu danych, urządzenie będzie za pomocą kamery odczytywało rysy twarzy i udzielało bądź odmawiało na tej podstawie dostępu.
LockFace LockFace zapamięta twoją twarz...
LockFace ...za pomocą kamery ją rozpozna...
LockFace ...i udzieli dostęp do najważniejszych danychProducent zapewnia, że analiza twarzy trwa ok. jednej sekundy ale jak to bywa w przypadku nowych technologii, pendrive nie zawsze poprawnie rozpoznaje twarz. Urządzenie popełnia ok 2% błędów co i tak stawia go w czołówce najlepiej działających urządzeń z takim systemem.
Zobacz także: Okulary Calvin Klein z pendrivem »LockFace można także zaszyfrować za pomocą 256 bitowego klucza AES. Pendrive jest na razie dostępny tylko w Japonii w wersji o pojemności 4GB. Firma Futen planuje rozszerzenie asortymentu oraz ekspansje z nowymi modelami na innych rynkach.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
LockFace - pendrive, który rozpoznaje twarze

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Sport

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   LockFace - pendrive, który rozpoznaje twarze