High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Nap Vieeb Plus II - gadżet, który rozbudzi kierowcę

Gadżety

rss

Nap Vieeb Plus II - gadżet, który rozbudzi kierowcę

2010.04.17//  J. Kruczek
Firma Takanoha & Co. opracowała ciekawe urządzenie, które czuwa nad sennym właścicielem. Nap Vieeb Plus II to gadżet przypominający słuchawkę Bluetooth, który jest nakładany na ucho i nie pozwala zasnąć swojemu właścicielowi.
Zobacz także: Samochodowa czarna skrzynka - Car Cam Dually »Urządzenie po odpowiednim skonfigurowaniu rozpoznaje stan użytkownika i gdy tylko wykryje wzmożoną senność natychmiast emituje sygnały dźwiękowe mające rozbudzić właściciela. Gadżet został skonstruowany z myślą o kierowcach podróżujących na dalekie trasy. Urządzenie rozpoznaje kąt nachylenia głowy dzięki wbudowanym specjalnym sensorom. Użytkownik może sam określić kąt nachylenia głowy, po jakim startuje alarm.
Nap Vieeb Plus II Nap Vieeb Plus II
Nap Vieeb Plus II Nap Vieeb Plus II
Nap Vieeb Plus II Nap Vieeb Plus II

Gadżet alarmuje na trzy sposoby, za pomocą alarmu dźwiękowego bądź wibracji. Bardziej oporni użytkownicy mogą ustawić obie opcje równocześnie. Urządzenie waży zaledwie 15 gramów i jest powlekane specjalną powłoką, która zapewni wygodę użytkownikom. Niestety Nap Vieeb Plus II jest dostępny na razie tylko w Japonii za kwotę 27 dolarów. Pozostaje mieć nadzieję, że gadżet zawędruje do Europy, w której wypadki spowodowane zaśnięciem za kierownicą są nadal częstym zjawiskiem.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Nap Vieeb Plus II - gadżet, który rozbudzi kierowcę

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Gry

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale MotoryzacjaDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Nap Vieeb Plus II - gadżet, który rozbudzi kierowcę