High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Neurocam - gadżet do automatycznego rejestrowania filmów

Gadżety

rss

Neurocam - gadżet do automatycznego rejestrowania filmów

2013.11.04//  J. Kruczek
Osoby lubiące nagrywać wydarzenia ze swojego życia niedługo otrzymają możliwość skuteczniejszego filmowania. W Japonii zaprezentowano gadżet o nazwie Neurocam, który rejestruje tylko obrazy wzbudzające zainteresowanie użytkownika.
Neurocam to opaska na głowę z mocowaniem na iPhone'a. Pozornie urządzenie wygląda dość zabawnie, ale dzięki licznym sensorom skanującym pracę mózgu oferuje nową funkcjonalność. Urządzenie bada impulsy w mózgu odpowiadające za wzrok. Poziom impulsów jest oceniany w punktach od 0-100. Jeżeli ich natężenie przekroczy 60 to oznacza, że wzrok użytkownika skupił się na konkretnym wydarzeniu.
Neurocam
Neurocam Neurocam
Neurocam


Zobacz także: Google Glass - poznaliśmy specyfikację okularów »Gadżet automatycznie rozpocznie zapis i będzie rejestrował aż natężenie impulsów spadnie poniżej 60 punktów. Neurocam korzysta też ze specjalnej aplikacji pozwalającej smartfonowi na interpretację poleceń. Na razie gadżet pracuje z iPhonem. Nie wiadomo, czy pojawią się wersje dla smartfonów z Androidem. Ciężko też powiedzieć czy gadżet w najbliższym czasie trafi na rynek. Mimo to japońscy wynalazcy otworzyli nową drogę dla rozwoju telefonicznych gadżetów.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Neurocam - gadżet do automatycznego rejestrowania filmów

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

W dziale Lifestyle

W dziale ExtremeDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Neurocam - gadżet do automatycznego rejestrowania filmów