High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   PlayStation 5 - pierwsze szczegóły na temat nowej konsoli Sony

Komputery i konsole

rss

PlayStation 5 - pierwsze szczegóły na temat nowej konsoli Sony

2019.04.17//  J. Kruczek
Sony pracuje od pewnego czasu nad nową konsolą i od dziś można o niej mówić oficjalnie. Co prawda nazwa PlayStation 5 nie została oficjalnie potwierdzona, ale japońska firma zdradziła pierwsze szczegóły na temat sprzętu.
Zobacz także: Mad Box - tak ma wyglądać konsola studia Slighty Mad »Architekt systemu, Mark Cerny zdradził w wywiadzie z serwisem Wired, że PlayStation 5 będzie się opierać o ośmiordzeniowy procesor AMD Ryzen trzeciej generacji. Główny układ ma wspomagać specjalnie zaprojektowany układ graficzny bazujący na AMD Radeon Navi. Taka grafika ma obsługiwać rozdzielczość 8K oraz ray-tracing.
PlayStation 4
PlayStation 4 PlayStation 4
PlayStation 4

Konsola ma zaoferować nośnik SSD nowej generacji, który znacząco skróci czasy ładowania. Cerny podał za przykład grę Spider-Man z ekranami ładowania trwającymi 15 s na PS4. W przypadku PS5 czas mógłby spaść niespełna 1 s. Na pokładzie ma też zagościć obsługa dźwięku przestrzennego.
Zobacz także: Atari Retro Handheld - kieszonkowa konsola inspirowana Atari 2600 »PlayStation 5 miałby też wspierać wsteczną kompatybilność gier dzięki architekturze zbliżonej do PS4. Sprzęt ma też obsłużyć obecne gogle PS VR. Na razie nie wiadomo kiedy nowa konsola trafi na rynek. Nieoficjalnie mówi się o 2021 roku.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
PlayStation 5 - pierwsze szczegóły na temat nowej konsoli Sony

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Kultura

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   PlayStation 5 - pierwsze szczegóły na temat nowej konsoli Sony