High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Xbox Series X - oto następca Xboxa One X

Komputery i konsole

rss

Xbox Series X - oto następca Xboxa One X

2019.12.14//  J. Kruczek
Microsoft wykorzystał imprezę The Game Awards do prezentacji konsoli Xbox Series X. Tym samym poznaliśmy oficjalną nazwę i szczegóły na temat konsoli znanej do tej pory pod nazwą Project Scarlett.
Prezentacja ukróciła też plotki mówiące o kilku wersjach konsoli. Xbox Series X przynajmniej póki co będzie jeden. Wiele dyskusji wywoła zapewne wygląd konsoli. Projektanci postawili na kształt prostokątnej kolumny, co nasuwa skojarzenia z pecetem czy głośnikiem właśnie. Konsolę będzie można postawić zarówno pionowo, jak i poziomo.
Xbox Series X
Xbox Series X Xbox Series X
Xbox Series X

Xbox Series X zaoferuje płynną rozgrywkę w 4Ki 60 klatkach na sekundę. Pojawi się także obsługa rozgrywki w 120 klatkach. Sprzęt ma obsłużyć także rozdzielczość 8K, ale na razie nie ujawniono szczegółów. Nowa konsola ma być czterokrotnie mocniejsza od Xboxa One X.
Zobacz także: Nintendo Switch Lite - mobilna wersja japońskiej konsoli »We wnętrzu znajdą się podzespoły AMD bazujące na architekturze Zen 2 i Radeon RDNA. Błyskawiczne ładowanie się gier ma zapewnić dysk SSD. Konsola ma obsługiwać najnowsze technologie graficzne, jak choćby ray tracing. Xbox Series X ma posiadać pełną wsteczną kompatybilność i pozwalać na odpalanie gier ze wszystkich poprzednich generacji konsol Microsoftu. Premiera nowego Xboxa ma mieć miejsce w okresie świątecznym 2020.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Xbox Series X - oto następca Xboxa One X

Newsletter

Newsletter

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Extreme

W dziale Gry

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Lifestyle

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Xbox Series X - oto następca Xboxa One X