High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Chieftec Black Box zmieniają tradycyjny dysk twardy w mobilną pamięć USB 3.0

Komputery i konsole

rss

Chieftec Black Box zmieniają tradycyjny dysk twardy w mobilną pamięć USB 3.0

2010.08.17//  J. Kruczek
Przenośne dyski twarde cieszą się spora popularnością, ale nadal część użytkowników korzysta z tradycyjnych twardzieli do przenoszenia danych. Takie rozwiązanie wymaga otwierania komputera i wpinania dysku do taśm, sposób na łatwiejsze przenoszenie danych na tradycyjnych dyskach twardych oferuje firma Chieftec Industrial Co Ltd.
Zobacz także: Platinet MediaSilos i MediaStacker - nowa linia eleganckich dysków twardych »Producent jest znany z produkcji pamięci, a teraz dołączył do swojej oferty zewnętrzne obudowy na dyski twarde. Nowe urządzenia pozwalają na bezpieczne zamkniecie dysku w obudowie i podpinanie go do komputerów za pomocą łącza USB. Nośniki wyposażono w interfejs USB 3.0, który jest oczywiście kompatybilny ze starszymi standardami.
Chieftec Black Box Chieftec Black Box
Chieftec Black Box Chieftec Black Box
Chieftec Black Box Chieftec Black Box


Zobacz także: LaCie Rugged Safe - pancernik wśród dysków przenośnych »Obudowy posiadają mocowanie dysków śrubami oraz specjalne żeberka odprowadzające ciepło, co pozwala na bezpieczne użytkowanie wmontowanego dysku. Na rynek trafiły dwie wersje Black Box pozwalające na montowanie dysków 2,5 i 3,5 SATA. Zasilanie jest dostępne zarówno za pomocą kabla USB, jak i za pomocą dodatkowego zasilacza, jeżeli dany dysk tego wymaga. Urządzenia te są idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają dyski twarde niezamontowane w komputerze. Wystarczy zamontować je w obudowach i można z nich korzystać jak z przenośnych dysków USB. Obudowy kosztują kolejno 25 i 34 euro w zależności od wersji.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Chieftec Black Box zmieniają tradycyjny dysk twardy w mobilną pamięć USB 3.0

Newsletter

Newsletter

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

  • Pozycjonowanie sklepów internetowych to proces, który wymaga długofalowych działań i odpowiedniej...

W dziale Motoryzacja

  • Rumunia, to piękny kraj, o niepowtarzalnej atmosferze, do którego nie dotarła jeszczemasowa...

W dziale Gry

W dziale Extreme

W dziale Lifestyle

W dziale Kultura

W dziale SportDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Komputery i konsole   »   Chieftec Black Box zmieniają tradycyjny dysk twardy w mobilną pamięć USB 3.0