High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Ładowarka napędzana wodą od firmy Horizon

Gadżety

rss

Ładowarka napędzana wodą od firmy Horizon

2010.01.09//  J. Kruczek
Targi CES - Consumer Electronics Show to idealna okazja, aby całemu światu zaprezentować nowe technologie i rozwiązania, które nie tylko ułatwią życie, ale pozwolą też na ochronę planety. Alternatywne źródła energii cieszą się rosnącą popularnością stąd m.in. nowoczesna ładowarka od firmy Horizon.
Zobacz także: Water-Powered Can Clock - zegarek na wodę »Urządzenie jest o tyle wyjątkowe, że jako źródło energii wykorzystuje zwykłą wodę. Ładowarka składa się z trzech elementów. Specjalnego zbiorniczka, który ekstrahuje z wody wodór. Specjalnych pojemniczków nabijanych wyciągniętym z wody wodorem oraz ładowarki, do której wsadza się nabite pojemniczki.
Ładowarka Horizon Ładowarka Horizon
Ładowarka Horizon Ładowarka Horizon
Ładowarka Horizon Ładowarka Horizon

Ładowarka przetwarza wodór w energię elektryczną i pozwala na ładowanie urządzeń za pomocą łącza USB. Takie rozwiązanie pozwala na obsługę wielu urządzeń na rynku. Telefony komórkowe, aparaty, kamery czy iPody wykorzystują gniazda mini USB, przez które można je ładować. Niestety firma Horizon nie podała dokładnej daty premiery urządzenia ani ceny, ale potwierdziła, że nowa ładowarka trafi do sprzedaży już w tym roku.
Zobacz także: Rambler Socket - rozwijany przedłużacz w gniazdku elektrycznym »Gadżet zasługuje na uznanie i pozostaje mieć nadzieję, że będzie w miarę dostępny. Niestety jak to bywa z ekologicznymi urządzeniami, które pozbawiają pieniędzy wielkie koncerny energetyczne, możemy się spodziewać dość wysokiej ceny za małą ładowarkę.
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Ładowarka napędzana wodą od firmy Horizon

Newsletter

Newsletter

W dziale Sport

W dziale Motoryzacja

W dziale Kultura

  • Przed nami chłodniejsza i bardziej ponura część roku. Zimą i jesienią dni są krótsze, a my więcej...

W dziale Gry

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Extreme

W dziale LifestyleDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Ładowarka napędzana wodą od firmy Horizon