High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Skinput zmienia rękę w interfejs dotykowy

Gadżety

rss

Skinput zmienia rękę w interfejs dotykowy

2010.03.03//  J. Kruczek
Wszystkie urządzenia przenośne jak MP3 Playery czy telefony komórkowe wymagają wyjęcia z kieszeni bądź pokrowca, aby wykonać na nich jakieś czynności. Projektanci z Microsoftu i Uniwersytetu Carnegie Mellon postanowili skonstruować gadżet, który pozwoli na bardziej wygodne korzystanie z różnego rodzaju urządzeń.
Zobacz także: NEC Tele Scouter - elektroniczny tłumacz pomoże w rozmowie »Projektanci opracowali specjalne urządzenie zmieniające rękę w ekran dotykowy. Gadżet składa się ze specjalnej opaski wykrywającej dotknięcia ciała. Dodatkowo opaska ma wbudowany projektor wyświetlający interfejs danego urządzenia. Opaska posiada zamontowane bardzo czułe sensory wykrywające dźwięk uderzenia palca o skórę. Sensory rozpoznają po dźwięku, w które dokładnie miejsce uderzył palec i na tej podstawie uruchamiają odpowiednia aplikację w interfejsie wyświetlanym na ręce.
Skinput Skinput
Skinput Skinput
Skinput Skinput


Zobacz także: Airmouse - nowatorska myszka w stylu Sci-Fi »Urządzenie działa w technologii bezprzewodowej, dzięki czemu może się bezproblemowo łączyć z większością telefonów komórkowych na rynku. Skinput jest dopiero prototypem, ale zapowiada się bardzo dobrze i pomimo kilku szczegółów wymagających dopracowania, jak dokładne wyświetlanie interfejsu przyjmuje wiele pozytywnych opinii. Gadżet wypróbowało jak dotąd 20 niezależnych testerów i wszyscy byli zachwyceni możliwościami, jakie oferuje nowy gadżet. Dokładne działanie prezentuje specjalny filmik promujący Skinput.

Skinput Skinput
Skinput Skinput
Nowy film z video.banzaj.pl więcej »
Redmi 9A - recenzja budżetowego smartfonaWpisz kod


Aby komentować pod stałym nickiem - lub zarejestruj.
Komentarze do:
Skinput zmienia rękę w interfejs dotykowy

Newsletter

Newsletter

W dziale Motoryzacja

W dziale Biznes, Finanse, Prawo

W dziale Kultura

W dziale Extreme

W dziale Sport

W dziale Lifestyle

W dziale GryDo góry  //  High-Tech & Gadżety   »   Gadżety   »   Skinput zmienia rękę w interfejs dotykowy